Rozhodujúce je zvoliť si vhodnú formu podnikania. Najčastejšie sa budúci podnikateľ rozhoduje medzi živnosťou a spoločnosťou s ručením obmedzeným. Závisí to najmä na počte spoločníkov, pretože živnosť ako podnikanie fyzickej osoby nie je možné založiť so spoločníkmi. Spoločník ručí za záväzky obmedzene len do výšky nesplateného vkladu, živnostník ručí celým svojím majetkom.
Rozvod manželstva je závažné životné rozhodnutie ovplyvňujúce život nielen manželov, ale najmä ich detí. S rozvodom je totiž spojené konanie o úprave pomerov k maloletým deťom na čas po rozvode. Rozvod je len prvý krok, medzi manželmi vznikom manželstva vznikne bezpodielové spoluvlastníctvo manželov a často po rozvode sa rozdelenie majetku stáva kľúčovým problémom.
Čím skôr začne veriteľ vymáhať svoju pohľadávku od dlžníka, tým skôr sa dostaví úspech. Dlžník môže svojimi krokmi zmariť vymoženie pohľadávky. Nie je nevyhnutné pohľadávky hneď vymáhať súdnou cestou. Ak nedôjde k mimosúdnej dohode, je možné pohľadávku započítať, postúpiť na tretiu osobu alebo ju zabezpečiť niektorým zo zabezpečovacích inštitútov.
Prevod nehnuteľnosti je vždy spojený s rizikom. Prevod vlastníckeho práva totiž nenastáva zaplatením kúpnej ceny, ale rozhodnutím správy katastra o povolení vkladu. Pri prevode nehnuteľnosti si treba dôkladne preveriť predávajúceho a jeho vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti, technický stav nehnuteľnosti a či na nehnuteľnosti neviaznu nejaké ťarchy.
Ústavnú sťažnosť môže podať každý, kto tvrdí, že boli porušené jeho základné práva a slobody a to v lehote dvoch mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia, oznámenia opatrenia alebo upovedomenia o inom zásahu. Konanie pred ústavným súdom nepodlieha súdnym poplatkom, sťažovateľ však povinne musí byť zastúpený advokátom.